Ana Sayfa
3.Sayı Önsöz
3.Sayı İçindekiler
2.Sayıdaki Yazarlar
İlanlar & Duyurular
Tanıtımlar & Konferanslar
MP3 formatında
 
Sitede Yazılarınızın Yayınlanmasini İstiyor musunuz?
Basında Türk İslam Birliği
 

Bilim Araştırma Vakfı'nın
Materyalizmi ve Darwinizmi Çökerten Çalışmaları

Bilim Araştırma Vakfı (BAV), Türk Devleti ve toplumunu ayakta tutan milli ve manevi değerlerimizi korumak ve ülkemizin güncel sorunlarına stratejik çözümler üretmek amacıyla, 1990 yılında İstanbul'da kurulmuş bir hizmet kuruluşudur.

BAV, çağdaş, milliyetçi, ilerici ve mukaddesatçı kimliğiyle, Türkiyemiz'in geleceğine ışık tutacak aydın nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir. Milli kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma ülkümüzü gerçekleştirmek için, ülkesini ve devletini seven, Türk-İslam ahlakıyla ahlaklanmış nesillere ihtiyacımız olduğu çok açıktır. Vakfımız, ancak bu çizgideki bir gençliğin huzur, güven, sevgi ve merhamet şemsiyesi altında Türk-İslam dünyasına önderlik yapan büyük Türkiye'yi meydana getireceğine inanmaktadır.

Böyle bir Türkiye sadece kendi halkını çağdaş ve güçlü bir hale getirmekle kalmayacak, tüm dünyada barışın ve huzurun en önde gelen koruyucusu ve savunucusu olacaktır. Bu açıdan BAV, yurt içinde ve yurt dışında pek çok seminer ve konferans vermek suretiyle misyonunu dünya çapında genişletme hedefindedir. Yurt dışında yapılan çalışmalardan alınan tepkiler vakfımızı bu yolda daha da şevkle çalışmaya sevk etmekte ve kısa zamanda daha fazla yol alınmasına vesile olmaktadır.

Sonraki Sayfa

e-mail: info@turkislambirligi.org