Ana Sayfa
3.Sayı Önsöz
3.Sayı İçindekiler
2.Sayıdaki Yazarlar
İlanlar & Duyurular
Tanıtımlar & Konferanslar
MP3 formatında
 
Sitede Yazılarınızın Yayınlanmasini İstiyor musunuz?
Basında Türk İslam Birliği
 

Değerli Okuyucu,

Türk-İslam Birliği Dergisinin üçüncü sayısında, ülkemizi ve dünyayı yakından ilgilendiren önemli olaylar ve konularla ilgili makaleler ile haberler bulunuyor.

Son aylarda terör olaylarının hızlı bir şekilde artması, pek çok masum insanın hayatını kaybetmesine ve dünya gündeminin bir anda terör ve terörün kaynağı üzerinde yoğunlaşmasına neden oldu. Terörün ortadan kaldırılması için, fikri kaynağının doğru bir şekilde tespit edilmesi ve bu konunun üzerine yoğun olarak gidilmesi gerekmektedir.

İşte bu sayımızın kapak konusu olan dosyamız da, terörün ideolojik temellerinin açığa çıkarılmasına ayrılmıştır. Yine aynı bölümde, özellikle son günlerde dünyanın gündemine oturan Medeniyetler İttifakı'nın sağlanmasında Türkiyemiz'in nasıl bir rol üstlenmesi gerektiğine de değinilmiştir.

Ülkemizin gündemini uzun bir süredir meşgul eden ve dış politikada her zaman karşımıza çıkartılmaya çalışılan sözde Ermeni Sorununun artık bir son bulması herkesin ortak dileğidir. Bu önemli konu ile ilgili olarak Bilim Araştırma Vakfı ve Milli Değerleri Koruma Vakfı tarafından düzenlenen Osmanlı Vizyonu ile Ermeni Sorununa Gerçek Çözüm konferansının bir özetini sizlere aktarıyoruz. Ayrıca, BAV Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Tarkan Yavaş'ın sözde Ermeni Meselesinin kesin çözümünün, yalnızca Türk-İslam Birliği'nin kurulması ile mümkün olabileceğini izah ettiği makalesini de ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.

Yine bu sayımızda, materyalist felsefenin çarpıklığını ve onun sözde bilimsel dayanağı olan Evrim Teorisinin bilimsel bulgular karşısındaki çöküşünü ortaya koyan Bilim Araştırma Vakfı'nın dünya çapındaki konferanslarının bir özetine yer verdik.

Bilim Araştırma Vakfı'nın ve Milli Değerleri Koruma Vakfı'nın Fahri Başkanı Sayın Adnan Oktar'ın Darwinizme karşı sürdürdüğü 26 yıllık fikri mücadelesinin kısa bir anlatımını da sizlere sunuyoruz. Keza, Harun Yahya (Adnan Oktar)'nın eserlerini okuduktan sonra takdir ve teşekkürlerini yazara aktarmak isteyen yurtdışından pek çok okurdan bazılarının mektuplarına da yer ayırdık.

Türk İslam Birliği müjdesini haber veren birçok internet sitesi ile ilgili tanıtımlar bu sayımızda da yer buluyor.

Her zaman olduğu gibi son dönemde basında çıkan, Türk İslam Dünyası'nın artık bir birlik olması gerektiği ile ilgili haberleri ve köşeyazılarını bu sayımızda okuyabilirsiniz.

Siz değerli okuyucularımızın, dergimizle ve Türk-İslam Dünyası'ndaki gelişmelerle ilgili fikirlerine çok önem veriyoruz. Bu nedenle, düşünce ve önerilerinizi bizlere internet sitemiz vasıtasıyla ulaştırmanızı diliyoruz.

Saygılarımızla,

Türk-İslam Birliği Dergisi

e-mail: info@turkislambirligi.org