Ana Sayfa
4.Sayı Dergi Hakkında
4.Sayı İçindekiler
1.ve 2.Sayıdaki Yazarlar
İlanlar & Duyurular
Tanıtımlar & Konferanslar
MP3 formatında
 
Sitede Yazılarınızın Yayınlanmasini İstiyor musunuz?
Basında Türk İslam Birliği
 

11. Hizmet Yılında
Milli Değerleri Koruma Vakfı

Ülkemizin sahip olduğu değerlerin hepimizin göğsünü kabartacak derecede güzel ve görkemli olduğu bilinen bir gerçektir. Yaşadığımız bu topraklarda geçmiş medeniyetlerin bıraktığı binlerce yıllık kültürel bir birikimi var. Anadolu medeniyetlerinden Osmanlı'ya uzanan büyük bir yelpazenin çok renkli ve gösterişli bir sanat mirasına sahibiz.

Milli Değerleri Koruma Vakfı 1995 yılında bu zengin kültürel mirasımıza sahip çıkmak amacıyla İstanbul'da kurulmuştur. Vakıf camiası, milli değerlerimizi tanıtmayı, milli birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekmeyi ve halkımızı bu konuda bilinçlendirerek söz konusu değerlerin korunması konusunda toplumsal duyarlılığı artırmayı kendilerine hedef olarak belirlemiştir. Vakfın temel ilgi ve faaliyet alanı, milli örf, adet ve geleneklerimizi korumak, doğal zenginliklerimizi tehdit eden konularda kamuoyunu bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve halkımızın çözümler üretmesine yardımcı olmaktır.

Milli Değerleri Koruma Vakfı bu hedefe ulaşmak için birçok faaliyet düzenlemiştir ve düzenlemeye de devam etmektedir. Bu çalışmalardan bazıları; milli birlik ve beraberliğimizi anlatan kitapların hazırlanması, unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş milli örf, adet ve geleneklerimizi anlatan kitapların temin edilip halk kütüphanelerine dağıtılması, yardıma muhtaç okullarımız için kitap bağışı kampanyası ve bu kitapların, Milli Eğitim Müdürlükleri'nin izniyle bu okullara dağıtılması, İstanbul'da yıkılmış, bakımsız kalmış tarihi eserlerin belirlenmesi, bunların Kültür Bakanlığı'na bildirilmesi, erozyona uğramış bölgelerin tespiti, bu alanların ağaçlandırılması yönünde çalışmalar yapılması, halkımızın bu konuda bilinçlendirilmesidir.

MDKV, Türk Milleti'nin kendi topraklarında hür ve bağımsız olarak varlığını sürdürmesi için milli değerlerin korunmasının zorunlu olduğuna inanmaktadır.

MDKV üyeleri, milli birlik ve beraberliğimizin kuvvetlenmesinin ve Türk-İslam ahlakımızı gereği gibi yaşamamızın, Ülkemizi dünyada lider konuma getireceğine inanmaktadırlar.

Bu nedenle, MDKV, milli değerlerin korunması ve Türk-İslam ahlakımızın yaygınlaşması konusunda duyarlı, bilinçli ve etkin bir kamuoyu oluşturmada kararlıdır.

Milli Değerleri Koruma Vakfı bu hedefe ulaşmak gayesiyle pek çok konferans düzenlemiştir. Bu konferanslardan bazıları aynı idealleri paylaşan Bilim Araştırma Vakfı ile ortaklaşa gerçekleştirilmektedir.

Bu faaliyetler gerçekleştirilirken, Vakfın Fahri Başkanı Adnan Oktar'ın eserlerinden ve fikirlerinden istifade edilmektedir.

Sonraki Sayfa

e-mail: info@turkislambirligi.org