Ana Sayfa
4.Sayı Dergi Hakkında
4.Sayı İçindekiler
1.ve 2.Sayıdaki Yazarlar
İlanlar & Duyurular
Tanıtımlar & Konferanslar
MP3 formatında
 
Sitede Yazılarınızın Yayınlanmasini İstiyor musunuz?
Basında Türk İslam Birliği
 

Değerli okuyucularımız,

Türk-İslam Birliği Dergisi'nin dördüncü sayısında, ülkemizi ve dünyayı yakından ilgilendiren önemli olaylar ve konularla ilgili makaleler, haberler, röportajlar bulunuyor.

Dergimizin yayınlanmasında büyük katkıları bulunan, milli ve manevi değerlerimize sıkı sıkıya bağlı, ilerici ve  tüm dünya için çok önemli faaliyetler yerine getiren Bilim Araştırma Vakfı'nın ve Milli Değerleri Koruma Vakfı'nın halkımız tarafından daha iyi tanınması kanaatimizce çok önemlidir. Bu nedenle bu değerli kuruluşların tanıtımlarını, faaliyetlerini ve aydınlarımızın bu vakıflar hakkındaki yorumlarını bu sayımızda sizlerle paylaşmayı uygun gördük.

Bilim Araştırma Vakfı ve Milli Değerleri Koruma Vakfı tarafından geçtiğimiz Ekim ayında 'Terörün Gerçek Kökeni ve Çözümü' isimli uluslararası katılımcıların yer aldığı bir konferans gerçekleştirildi. Bu konferansla ilgili detayları yine bu sayımızda okuyabilirsiniz.

Son günlerde kamuoyunda sıkça gündeme gelen BAV Davası'nın zaman aşımı ile sonuçlanmasının ardından bazı siyasiler ve yazarlar bu camianın mensuplarına karşı gerçek dışı iddialarda bulunmuşlardı. Kamuoyunu davanın geçirdiği aşamalarla ve alınan kararla ile ilgili olarak doğru bilgilendirmek maksadıyla BAV Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Yavaş ve Milli Değerleri Koruma Vakfı Başkanı Altuğ Müştak Berker geçtiğimiz ay ortaklaşa bir basın toplantısı düzenlediler. Bu toplantının ayrıntılarını ilerleyen sayfalarımızda bulabilirsiniz.

İlk sayımızda yer alan, Allah'ın izniyle yeryüzüne barış, huzur ve sevgi getirecek olan Türk-İslam Birliği'nin nasıl bir yapılanması olması ve hangi değerler üzerinde yükselmesi gerektiği ile Türk-İslam alemine getireceği faydaları bir kez daha ana hatlarıyla sizlere aktarmayı uygun bulduk. Böylece inanıyoruz ki, bu Birlik'in kurulmasının ne denli elzem olduğu daha iyi anlaşılabilecektir.

Dünyada ve Ülkemiz'de yaşanan son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerini almak amacıyla BAV'ın ve MDKV'nin Fahri Başkanı Sayın Adnan Oktar'la bir ropörtaj gerçekleştirdik. Ayrıca, kendisinin Harun Yahya müstear adıyla kaleme aldığı 250 eserlik külliyatı ve bu kitaplardan faydalanılarak hazırlanan belgeseller, ses kasetleri ve internet siteleri ile ilgili bilgilere de yer verdik. Bu eserlerin dünya çapında oldukça geniş çaplı bir etki meydana getirdiğini gösteren okur mektuplarının, internet mesajlarının ve basın haberlerinin bazılarını da sizlerle bu sayımızda paylaşıyoruz.

Her zaman olduğu gibi Türk İslam Birliği'nin kurulmasına ve Türkiyemiz'in öncülük görevini üstelenmesine dair basında yer alan haber ve köşe yazılarını bu sayımızda da sizlere aktarıyoruz.

Siz değerli okuyucularımızın, dergimizle ve Türk-İslam dünyasındaki gelişmelerle ilgili fikirlerine çok önem veriyoruz. Bu nedenle, düşünce ve önerilerinizi bizlere internet sitemiz vasıtasıyla ulaştırmanızı bekliyor, hepinize sağlık ve mutluluk dolu bir yıl diliyoruz.

Saygılarımızla,

Türk-İslam Birliği Dergisi

e-mail: info@turkislambirligi.org