Ana Sayfa
6.Sayı Dergi Hakkında
6.Sayı İçindekiler
1.ve 2.Sayıdaki Yazarlar
İlanlar & Duyurular
Tanıtımlar & Konferanslar
MP3 formatında
 
Sitede Yazılarınızın Yayınlanmasini İstiyor musunuz?
Basında Türk İslam Birliği
 

BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI KONFERANSLARI

AMERİKA - KONFERANSLAR SERİSİ

27 Haziran - 5 Temmuz 2006


30 haziran - 02 Temmuz ICNA Connecticut Konferans


Muslim American Society (MAS)

27-29 Haziran tarihleri arasında Muslim American Society (MAS) tarafından Harun Yahya'nın Evrim Teorisinin Çöküşü ve Kuran Mucizeleri başlıklı eserlerini temel alan konferanslar düzenlendi.


İslamic  Center of Long Island

 

AMERİKADAKİ DİĞER KONFERANSLARMuslim Center of Middlesex County


İslamic Society of Central Jersey (ISCJ)


Imam Al-Khoei İslamic Center

2 Temmuz 2006 tarihinde İmam Al-Khoei İslamic -Alİman School'da Harun yahya'nın çeşitli eserlerini temel alan iki konferans düzenlendi


Albanian islamic Cultural center (New York)


Masjid At-Tawheed

AMERİKA-CHİCAGO KONFERANSI
08 Eylül 2006 günü, ABD'nin Chicago şehrinde, İslamic Foundation  in Villa Park'da, Harun Yahya'nın ''Evrim Teorisinin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği'' konulu dünyada tanınan eserini temel alan bir konferans gerçekleştirildi. Geniş katılımın sağlandığı konferansta, evrim teorisinin bilim karşısındaki yenilgisi ve kainatın dört bir yanını saran yaratılış delilleri multivizyon eşliğinde anlatıldı.

NEW YORK ve NEW JERSEY KONFERANSLARI
27 mayıs - 5 haziran 2006

2006 yılında, 27 Mayıs - 5 haziran tarihleri arasında ABD'nin New York ve New Jersey eyaletlerinse Harun yahya'nın eserlerini temel alan çeşitli konferanslar düzenlendi. İslamic Society of Central Jersey, Muslim American Society (MAS), Albanian İslamic Cultural Society, Noor Center, Musli Center of Middlesex County gibi İslami vakıflar ve çeşitli eğitim kurumları tarafından düzenlenen bu konferanslarda ''Evrim Teorisinin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği'' , ''Kuran Mucizeleri'', ''İnsanın Yaratılışındaki Mucize'' ve ''Kuran Bilime Yol gösterir'' başlıklı sunumlar gerçekleştirildi.


İNGİLTERE-KONFERANSI

5 Kasım 2006

İngiltere'de 5 Kasım 2006'da tarihinde Amal trust Vakfı tarafından ''Kuran ve Bilim'' konulu bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıda Adnan Oktar'ın darwinizm ve Yaratılış Gerçeği konulu çalışmalarını temel alan iki sunum gerçekleştirildi. ''Yaratılış Gerçeği'' ve ''Kuran Mucizeleri/Evrim Teorisinin Çöküşü'' konulu sunumların ardından yaptıkları hizmetler nedeniyle Harun Yahya temsilcilerine bir ödül verildi.


ENDONEZYA-ULUSLARARASI İSLAM ALİMLERİ KONFERANSI

20-22 haziran 2006  tarihlerinde Endonezya, Cakarta'da, Uluslararası islam Alimleri Konferansı (İnternational Conference of islamic Scholars) düzenlendi.

Açılışını Endonezya devlet başkanı Dr Susilo Bambang Yudhoyono'nun yaptığı sempozyuma dünyanın dört bir yanından çok değerli İslam alimleri katıldı. Ürdün Prensi ve birçok bakanın da katıldığı sempozyumda Harun Yahya'nın Evrim Teorisinin Çöküşü, Yaratılış Gerçeği ve Çözüm Kuran Ahlakı konulu çalışmalarını temel alan bir sunum düzenlendi.2006 HONG KONG ve ENDONEZYA KONFERANSLARI


24.06.2006-Church of Jihad of the Heart-Evrim Teorinin Çöküşü


24.06.2006- Hong Kong Pakistanlılar Cemiyeti- Kuran Mucizeleri24.06.2006-İslamic Union of Hong Kong- Evrim Teorisinin Çöküşü


24.06.2006-İslamic Union of Hong Kong- Kuran Bilime yol gösterir


25.06.2006-Muslim Centre of Hong Kong- Kuran mucizeleri.  

Sonraki Sayfa

e-mail: info@turkislambirligi.org