Ana Sayfa
Özel Sayı Dergi Hakkında
Özel Sayı İçindekiler
1.ve 2.Sayıdaki Yazarlar
İlanlar & Duyurular
Tanıtımlar & Konferanslar
MP3 formatında
 
Sitede Yazılarınızın Yayınlanmasini İstiyor musunuz?
Basında Türk İslam Birliği
 

Değerli okuyucu,

Sizin de yakından takip ettiğiniz gibi Türk İslam Birliği Dergisi 1 Mart 2005 tarihindeki tanıtım toplantısıyla yayın hayatına başlamıştır. Sepetçiler Kasrı’nda yapılan bu toplantıya siyasetçilerimiz, emekli paşalarımız, akademisyenlerimiz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yazarlar ve gazeteciler katılmışlardır. Kuruluş toplantımıza teşrif eden ve dergiye yazıları ile iştirak edenler, Türk İslam Birliği’nin bir an önce kurulmasını ve Türk İslam Dünyası’nın yaşadığı sorunların çözüme kavuşturulmasını temenni ettiler.

Gerçekten de Türk-İslam Birliği kurulduğunda Türk İslam Dünyası’nın sorunlarına çözümler getirecek ve diğer ülkelerle olan ilişkilerini düzenleyecektir. Bir an önce çözüme kavuşturulması gereken konulardan bir tanesi de içinde bulunduğumuz ve dünya kamuoyunun ana gündem maddelerinde birini oluşturan Kıbrıs meselesidir. Konuya ışık tutmak amacıyla, üç ayda bir yayımlanan sayılarımız dışında, ‘Milli Davamız Kıbrıs ve KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş’ adlı özel sayımızı çıkarmış bulunuyoruz.

Bu haklı davada, Kıbrıs’ın kahraman lideri Sayın Denktaş’ı n yaklaşık yarım asırlık mücadelesini anıtlaştırmak amacıyla, 13 Nisan 2005 tarihinde düzenlenecek toplantı mızda kendisine onur ödülü verilecektir.

Bu özel sayımızda Kıbrıs meselesinin tarihsel gelişimini anlatıyoruz. Ayrıca, hem Kıbrıs davası ve hem de Sayın Rauf Denktaş’ın kahramanca mücadelesi hakkında birçok aydınımızın görüşlerine yer verdik. Onlar da birbirlerinden kıymetli yazılarıyla dergimize iştirak ettiler; kendilerine teşekkürü borç biliyoruz.

Türk İslam Birliği müjdesini veren birçok internet sitesine bu sayımızda da yer veriyoruz.

Ayrıca, aydınlarımızın Türk İslam Birliği Dergisi’nin tanıtım toplantısındaki konuşmalarının bir kısmını da aktarıyoruz. Kıbrıs Davası etkinliklerimizde ve dergimizde her zaman olduğu gibi Bilim Araştırma Vakfı ve Milli Değerleri Koruma Vakfı’nın değerli fikri katkıları bulunmaktadır.

Sonuç olarak, Türk İslam Birliği’nin gerçekleşmesi amacıyla yapılan bu çalışmalarda emeği geçen ve destek veren herkese gönülden teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde ülkemiz, bölgemiz ve insanlık için huzur getirecek olan çalışmaların içinde olmayı temenni ediyoruz.

Bu birliğin tesis edilmesinde önemli bir katkı sağlayacak olan görüşlerinizi bize internet sitemiz vasıtasıyla ulaştırabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Türk-İslam Birliği Dergisi

e-mail: info@turkislambirligi.org