Ana Sayfa
3.Sayı Önsöz
3.Sayı İçindekiler
2.Sayıdaki Yazarlar
İlanlar & Duyurular
Tanıtımlar & Konferanslar
MP3 formatında
 
Sitede Yazılarınızın Yayınlanmasini İstiyor musunuz?
Basında Türk İslam Birliği
 

Dünya Çapında Yankı Uyandıran Konferanslar

BAV camiası, toplumsal değerleri tahrif eden ve terörizme fikri zemin hazırlayan materyalist felsefenin Türkiye'nin bekası ve dünya barışının korunması için önemli bir tehdit unsuru olduğunun bilincindedir. Bu nedenle, materyalist felsefenin ve onun sözde bilimsel temeli olan "Evrim Teorisi'nin" bilim karşısındaki geçersizliğini tüm dünyaya anlatmayı önemli bir sorumluluk görmektedir. BAV'ın bu konuda göstermiş olduğu çaba ve yapmış olduğu çalışmalar yurtdışından da dikkatle takip edilmektedir. BAV, dünyada evrim teorisine karşı en geniş kapsamlı faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların başında gelmektedir.

BAV ülke çapında ve dünya genelinde "Evrim Teorisi'nin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği" konferansları dizisi başlatmıştır. 1998 yılından itibaren yoğun bir kültürel kampanya yürütülmektedir. Bu kampanya dahilinde Türkiye genelinde ve uluslararası alanda, Kanada'dan Malezya'ya, Kazakistan'dan Güney Afrika'ya, ABD'den İngiltere'ye 1500'ün üzerinde bilimsel konferans düzenlemiştir. BAV, konferans, sergi, multivizyon gösterimi ve ücretsiz kitap dağıtımı gibi kültürel çalışmalarına halen devam etmektedir. Bu çalışmaların amacı, insanlığa tüm canlıların ve yeryüzünün tesadüfen oluşmadığını göstermek ve herşeyi Allah'ın yarattığını delilleriyle ortaya koymaktır. Çünkü BAV camiası, evrim teorisinin insanlara telkin ettiği çarpık ahlakın ancak bu şekilde ortadan kaldırılabileceğine inanmaktadır.

Vakıf, 1998 yılının Nisan ve Temmuz aylarında, aralarında Prof. Dr. Duane Gish ve Prof. Dr. Edward Boudreaux'nun da bulunduğu, kendi alanlarında dünyaca ünlü ve birçok ödüle layık görülmüş, (Yaratılış Araştırmaları Enstitüsü'ne bağlı) 6 Amerikalı profesörü Türkiye'ye getirmiştir. İstanbul Cemal Reşit Rey konferans salonu ve Ankara Sheraton Oteli'nde BAV'ın organize ettiği bir dizi konferans veren bu dünyaca ünlü bilim adamlarının ortaya koyduğu gerçek, canlılığın, Darwinizmin iddia ettiği gibi tesadüfen oluşmadığı; canlılığı ve tüm varlık alemini Allah'ın yarattığı olmuştur.

BAV'ın yurtdışında katkıda bulunduğu konferanslardan bazıları ise şöyledir:

 

KANADA KONFERANSLARI

CONCORDIA VE MCGILL ÜNİVERSİTELERİ

24-31 Mayıs 2002 tarihleri arasında Kanada genelinde Harun Yahya'nın eserlerinden yararlanılarak, "Evrenin Yaratılışı", "İslam'da Bilim"ve "Evrim Teorisi'nin Çöküşü" konularında bir dizi konferans düzenlendi.

Ottowa ve Montreal'de gerçekleştirilen bu sunumların dışında, Toronto Vision TV'de de Harun Yahya'nın eserleri üzerine üç program yayınlandı. Islamic Information and Da'wah Centre of Toronto'nun (Toronto İslami Bilgi ve Dava Merkezi) başkanı Shabir Ally'nin de katıldığı televizyon programlarında "Evrenin Yaratılışı" konusu üzerinde duruldu.


Concordia ve McGill gibi üniversitelerin yanı sıra çeşitli merkezlerde de düzenlenen bu konferanslar büyük ilgi gördü.

Concordia Üniversitesi'nde düzenlenen "Evrim Teorisi'nin Çöküşü" konulu afiş sergisi.

 

ABD KONFERANSLARI

YARATILIŞ SEMİNERİ - KANSAS


Yaratılış Semineri KANSAS
2001 yılında, Kansas'ta düzenlenen, birçok önemli bilim adamı ve araştırmacının katıldığı Yaratılış Seminerinin öncesinde, katılımcılara Harun Yahya'nın "Evrim Teorisi'nin Çöküşü" konulu çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Harun Yahya'nın eserlerinde yer alan ve "Hıristiyanların ve Müslümanların Darwinizme karşı birlikte mücadele etmeleri gerektiğini" temel alan bu sunum, Hıristiyan akademisyenlerin çok ilgisini çekti. Yazarın çalışmaları hakkında detaylı soruların da yöneltildiği bu sunum sonrasında, katılımcılar yapılan çalışmalara hayran kaldıklarını ifade ettiler.

KONFERANSLAR DİZİSİ, KASIM 2003

2003 yılının Kasım ayında çeşitli Amerikan Üniversitelerinde, eğitim merkezlerinde, liselerde ve bazı kuruluşlarda Harun Yahya'nın eserlerini temel alan konferanslar düzenlendi. 19 gün süren konferans dizisinde, 6 ayrı üniversitede 17 ayrı sunum gerçekleştirildi. Televizyon programlarına da katılan konuşmacılar her ziyaret ettikleri yerde çok büyük bir ilgiyle karşılaştılar.

Minneapolis Üniversitesi

YARATILIŞÇILIK TOPLANTISI
MINNEAPOLIS ÜNİVERSİTESİ

Minneapolis Üniversitesi'nde, düzenlenen "Yaratılışçılık Yıllık Toplantısı"nda Harun Yahya temsilcileri "Darwinizmin Çöküşü" konulu sunumlar gerçekleştirdiler. Bu toplantıda, Harun Yahya tarafından yapılan Darwinizm konulu tüm çalışmalar çok büyük bir ilgi gördü.

 


Andrews Üniversitesi'ndeki konferanstan görüntüler

BAV ÇEŞİTLİ
AMERİKAN ÜNİVERSİTELERİNDE

Andrews Üniversitesi ve Loma Linda Üniversitesi Teoloji Fakültesi'nde gerçekleştirilen konferans dizisi ise "Hıristiyanlarla Müslümanların dinsizliğe ve teröre karşı nasıl bir birlik oluşturmaları gerektiği" konusu üzerinde yoğunlaştı. Harun Yahya'nın çalışmalarının tanıtıldığı multivizyon ise izleyicilerden büyük ilgi gördü.


Loma Linda Üniversitesi

Loma Linda Üniversitesi'nde düzenlenen konferansın organizatörleri Jerald Whitehouse ve Bernard Brandstater, yaptıkları konuşmalarda dinleyicilere Harun Yahya'nın kitaplarını tek tek gösterip içerikleri hakkında bilgi verdiler.

Bu konferansların dışında MESA Üniversitesi ve Irvine Üniversitesi gibi kuruluşlarda "Evrim Teorisi'nin Çöküşü", "Ahir Zaman Alametleri" ve "Yaratılış Gerçeği" konulu çeşitli sunumlar gerçekleştirildi. Afiş sergileri ve slayt gösterileri de konferanslar gibi büyük ilgi gördü.


Irvine Üniversitesi

MESA Üniversitesi

 

AVRUPA KONFERANSLARI


Leicester Üniversitesi, "Evrim Teorisi'nin Çöküşü" ve "Kuran Mucizeleri" konulu konferanslar.

İNGİLTERE
KONFERANSLAR DİZİSİ

İngiltere'deki Müslüman öğrencileri temsil eden en büyük kuruluşlardan biri olan FOSIS, (The Federation of Student Islamic Societies-İslami Çalışmalar Öğrenci Derneği), tarafından 2002 yılında çeşitli üniversitelerde, Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak birçok konferans düzenlendi. Aralarında Cambridge, Edinburgh ve Leicester gibi tüm dünyada tanınan, saygın eğitim kurumlarının da bulunduğu birçok üniversitede düzenlenen konferanslarda "Evrim Teorisi'nin Çöküşü", "Atom Mucizesi", "Kuran'ın Bilimsel Mucizeleri" gibi konularda İngilizce sunumlar gerçekleştirildi. Sunumlar öncesi Harun Yahya'nın çeşitli dillerdeki eserleri sergilendi.


Edinburgh Üniversitesi'nde gerçekleştirilen, "Darwinizmin Çöküşü ve Materyalizm Bilim ve Bilgide Yeni bir Çağ" konulu konferans.

Bristol Üniversitesi, "Bilimin Işığında Evrim Teorisi'nin Çöküşü" konulu sunum.

11 Aralık 2004 tarihinde Londra'da, Amal Trust tarafından bir konferans düzenlendi. Kensington and Chelsea Town Hall'da gerçekleştirilen konferansa Harun Yahya temsilcilerinin yanı sıra sonradan İslam'ı seçen yazar Ahmad Thomson, Westminster Vali Yardımcısı ve Avrupa Parlamentosu Milletvekillerinden Barones Sarah Ludford, Lambeth Valisi Irene Kim, Kensington/Chelsea eski Vali Yardımcısı Christopher Buckmaster, Harrow Vali Yardımcısı Asad Omar, Suudi Arabistan İngiltere Büyükelçisi Prens Al-Faysal ve Lordlar Kamarasından Lord Nazir Ahmed gibi çok önemli konuşmacılar katıldı.

Avrupa Parlamentosu Milletvekillerinden Barones Sarah Ludford'un da bir konuşma yaptığı konferansın ardından, Harun Yahya adına temsilcilerine İslam'ı yayma konusunda yaptığı üstün çalışmalar nedeniyle bir plaket verildi.

 

HOLLANDA, EKİM 2001

4 Ekim 2001 tarihinde, Hollanda'nın Rotterdam şehrinde Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak çeşitli seminerler düzenlenmiştir. İslam Üniversitesi tarafından düzenlenen ve halkın büyük ilgisiyle karşılaşan konferansların konusu "Evrim Teorisi ve Yaratılış Gerçeği" idi.

 

MACARİSTAN KONFERANSLARI, 2004

2004 yılında Macaristan halkı birçok farklı konferans sayesinde Harun Yahya'nın eserleriyle yakından tanışma fırsatı buldu. Okullarda, İslami merkezlerde ve çeşitli kuruluşlarda düzenlenen konferanslarla, multivizyon gösterileri ve sergilerle Harun Yahya'nın çeşitli dillerdeki kitapları tanıtıldı. Gerek orada yaşayan Müslümanların gerekse Macar halkının çok büyük ilgi gösterdikleri bu sunumlar "Evrim Teorisi'nin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği", "Mucize Gezegen" gibi konuları içeriyordu. Bu multivizyonların bazıları Macarca alt yazılı, bazıları da dublaj olarak hazırlandı.


Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanan "İnsanın Yaratılışı" belgeselinin Macarca sunumu büyük bir ilgiyle izlendi.

 

AVUSTRALYA KONFERANSLARI

AVUSTRALYA KONFERANSI, 2005

2004 yılının son günlerinde Avustralya'da çeşitli konferanslar düzenlendi. Bilim Araştırma Vakfı üyesi araştırmacılar ve akademisyenler Sidney ve Melbourne'da önemli konferanslara katıldılar. Özellikle de, 26 Aralık 2004 - 2 Ocak 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilen "Yaratılışın Delilleri" konulu konferans kapsamında gerçekleştirilen sunumlar halkın büyük ilgisiyle karşılaştı.

26 Aralık 2004 tarihinde, Sidney Opera House'da gerçekleştirilen, yaklaşık 1500 kişinin katıldığı konferans Hıristiyan Kiliseler Birliği Başkanı'nın yönetiminde başladı. Katılımcılara, Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanan "Hücrenin Kompleksliği" konulu, üç boyutlu animasyon ile hazırlanmış bir belgesel film gösterildi. Bu gösterimden sonra BAV temsilcileri "Yaratılış Delilleri" konulu konuşmalarını slayt gösterisi eşliğinde gerçekleştirdiler. Bu konferansın diğer konuşmacıları Tarık Ramadan ve Noorudeen Durkee'ydi.

Melbourne'daki Hamer Hall'da "Allah'ın Varlığının Bilimsel ve Manevi Delilleri" başlıklı sunum gerçekleştirildi. Yetkililer, konser salonunda ilk kez yaratılışın konu olduğu bir konuşma gerçekleştirildiğini ifade ettiler. Konferans öncesinde ise ZZZ Türk Radyosu ile Harun Yahya'nın eserlerini tanıtıcı bir röportaj gerçekleştirildi.

 

ASYA KONFERANSLARI

ENDONEZYA KONFERANSLARI EYLÜL-EKİM 2002

17 Eylül - 2 Ekim 2002 tarihleri arasında Endonezya'nın çeşitli şehirlerinde, Bilim Araştırma Vakfı tarafından Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak bir dizi konferans düzenlendi.

Muhammadiyah Solo Üniversitesi'nde verilen konferansın konusu, "Darwinizmin Dünyaya Getirdiği Belalar", Surakarta Devlet Üniversitesi'ndeki Öğrenci Merkezi'nde verilen ve 1500 kişinin üzerinde katılımın gerçekleştiği konferansın konusu ise "Darwinizmin Sonu" idi.

Bunların dışında Endonezya Üniversitesi, Cakarta Konferans Merkezi, Wahana Bakti Pos Indonesia Salonu, Sultan Agung İslami Üniversitesi, Diponegoro Üniversitesi, Brawijaya Üniversitesi, Andalas Üniversitesi, Lampung Üniversitesi'nin Bandung İslami Merkezi ve daha birçok eğitim kurumunda konferanslar düzenlendi. 15 gün süren konferanslara 30.000'in üzerinde katılım oldu.

Palembung'da gerçekleştirilen konferansın konusu, "Darwinizmin Dünyaya Getirdiği Belalar"dı. Harun Yahya'nın aynı isimli kitabından faydalanılarak hazırlanan konuşma izleyicilerden büyük ilgi gördü.

 

LAMPUNG ÜNİVERSİTESİ

Lampung Üniversitesi'nin Spor Salonu'nda düzenlenen konferansa yaklaşık 2.000 kişilik bir izleyici topluluğu katıldı. "Darwinizmin Çöküşü" konulu multivizyon gösterisi ise Evrim Teorisi'nin bilim karşısındaki yenilgisini bir kez daha gözler önüne serdi.

 

GADJAH MAHDA ÜNİVERSİTESİ

Gadjah Mahda Üniversitesi'nin Pamungkas Salonu'nda "Bilimsel Gelişmelerin Işığında Darwinizmin Çöküşü" konulu bir seminer düzenlendi. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminer, soru-cevap bölümüyle son buldu.

 

ANDALAS ÜNİVERSİTESİ

Padang'daki Andalas Üniversitesi'nin Governor Salonu'nda, aynı gün iki ayrı konferans gerçekleştirildi. "Darwinizmin Sonu" ve "Darwinizmin Dünyaya Getirdiği Belalar" konulu sunumlara öğrenciler çok büyük bir ilgi gösterdi. İlk konferansa 1200, ikinci konferansa ise 1500 kişilik katılım oldu. Yaklaşık 400 kişi ise konuşmayı ayakta dinledi.

 

SENEYANG, ANGREEK SALONU

27 Eylül tarihinde, Cakarta'nın Seneyang şehrinde Harun Yahya'nın eserlerini temel alan bir sunum gerçekleştirildi. "Evrim Teorisi'nin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği" konulu bu sunum, Endonezya halkından çok büyük ilgi gördü. 

 

JAPONYA KONFERANSLARI NİSAN - MAYIS 2005

27 Nisan - 5 Mayıs 2005 tarihleri arasında Japonya'nın çeşitli üniversite, kuruluş ve İslami merkezlerinde Harun Yahya'nın eserlerini temel alan konferanslar düzenlendi. Konferanslara gerek Müslüman Japonlar, gerekse Japonya'da yaşayan Müslümanlar büyük ilgi gösterdiler.

 

TOKYO ÜNİVERSİTESİ, HONGO KAMPÜSÜ

28 Nisan tarihinde Tokyo Üniversitesi Tıp Fakültesinde "Doğadaki Tasarım" ve "Allah'ın Varlığı" konulu iki konferans gerçekleştirildi.

 

KOBE CAMİSİ

1 Mayıs'ta Evrim Teorisi'nin Geçersizliği ve Doğadaki Tasarım konulu iki sunum gerçekleştirildi. Ayrıca Harun Yahya'nın eserlerini temel alan "Dünya Hayatının Gerçeği" konulu bir belgesel de gösterildi.

 

TSUKUBA İSLAM BİRLİĞİ (TSUMRA).

3 Mayıs tarihindeki toplantıda İslam Terörü Lanetler konulu belgesel gösterildi, "Evrim Teorisi'nin Geçersizliği" ve "Doğadaki Tasarım" konulu sunumlar gerçekleştirildi.

 

KYUSHU ÜNİVERSİTESİ, ULUSLARARASI SALON

Kyushu Üniversitesi'nde "Allah'ın Varlığı", "Evrenin Yaratılışı", "İslam Terorü Lanetler" ve "Kuran Mucizeleri" konulu konferanslar düzenlendi.

 

SEMARANG KONFERANSLARI

Sultan Agung İslam Üniversitesi'nde Rektör Dr. H. M. Rofiq Anwar'in yönettiği bir konferans gerçekleştirildi. Konferansa 100'den fazla öğretim üyesi katıldı. Rektör Rofiq Anwar, konferansın ardından, Bilim Araştırma Vakfı'nın yaratılış gerçeğinin dünya çapında anlaşılması amacıyla yaptığı çalışmaları destekleyen bir konuşma yaptı.

Aynı gün Diponegoro Üniversitesi'nde, yine okul rektörü tarafından sunumu yapılan bir konferans gerçekleşti. Konferansa Tıp Fakültesi'nden 1000 kadar öğrenci katıldı. Müslüman Birliği, Tıp ve Ekonomi Fakültesi tarafından organize edilen toplantıya çok büyük bir ilgi gösterildi.

 

ENDONEZYA KONFERANSLAR SERİSİ - MART 2003

Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanında düzenlenen "Yaratılış Gerçeği" Konferansları serisi, 2003 yılının Mart ayında Endonezya'nın çeşitli şehirlerinde gerçekleştirildi. 8-19 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen konferanslar her zaman olduğu gibi Endonezya halkının çok büyük ilgisiyle karşılaştı.

8 Mart'ta, Cakarta'daki Soekarno Sarayı Ulusal Stadyumu'nda gerçekleştirilen, "İnsanın Yaratılış Mucizesi" konulu konferansa halk çok büyük bir ilgi gösterdi. Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanan, "İnsanın Yaratılış Mucizesi" konulu multivizyon gösterisi de yine izleyiciler tarafından çok beğenildi.

SRİ LANKA KONFERANSLAR SERİSİ TEMMUZ 2003

Sri Lanka'nın Marawila bölgesinde, 4 ve 5 Temmuz tarihlerinde Harun Yahya eserlerini temel alan uluslararası konferanslar düzenlendi. Dünya Müslüman Gençlik Birliği tarafından düzenlenen bu konferanslarda özellikle "İslam Terörü Lanetler" konusu üzerinde duruldu.

6 Temmuz'da Islahiyyah Arap Koleji'nde Harun Yahya'nın Evrim Aldatmacası adlı kitabından yararlanılarak hazırlanan "Evrim Teorisi'nin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği" konulu konferans düzenlendi.

 

PAKİSTAN KONFERANSLAR SERİSİ LAHOR - EKİM 2003

2003 yılının Ekim ayında, Pakistan'da Harun Yahya'nın eserlerinden yararlanılarak, "Evrim Teorisi'nin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği" konulu çeşitli konferanslar düzenlendi. 22 Ekim tarihinde Quaid-e-Azam Üniversitesi'nde, 23 Ekim'de Peshawar Üniversitesi'nde, 24 Ekim'de Karachi Üniversitesi'nde, 26 Ekim'de ise King Edward Tıp Fakültesi'nde çok geniş katılımlı konferanslar gerçekleştirildi.

18-20 Ekim arası Pencap Üniversitesi'nde gerçekleştirilen konferanslar dizisinde açılan "Evrim Teorisi'nin Çöküşü" konulu afiş sergisi, üniversitedeki tüm akademisyen ve öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Harun Yahya'nın eserlerinden yararlanılarak hazırlanan bu konferanslardan biri, Lahor'da, IJT (Islami Jamiat-e- Talaba)'nın toplantısında, yaklaşık 30 bin kişilik bir katılımla gerçekleşti.

 

ORTADOĞU KONFERANSLARI

DUBAİ LİSELERİNDE MULTİVİZYON GÖSTERİMİ


Okullarda gösterilen multivizyonlara öğrenciler büyük ilgi gösterdiler.
Dubai'deki çeşitli eğitim kurumlarında Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanan belgeseller gösterilmekte, gerek öğrencilerden gerekse eğitmenlerden çok büyük bir ilgi ve katılım gözlenmektedir.

Arapça olarak hazırlanan belgeseller Al Mamzar İttihad School'da ve daha birçok okulda gösterilmiştir. Multivizyon gösterileri öncesi Harun Yahya eserlerini tanıtan panolar hazırlanmış ve yazarın çeşitli kitapları da sergilenmiştir.

 

MALEZYA KONFERANSLAR SERİSİ - NİSAN 2004

2004 yılının Nisan ayında, ülkemizden binlerce kilometre uzaktaki Malezya'da yaşayan Müslümanlara yönelik, Bilim Araştırma Vakfı mensupları tarafından bir dizi konferans verildi. Malezya'nın farklı şehirlerinde düzenlenen 25'e yakın konferans büyük bir ilgiyle izlendi.

26 Mayıs Çarşamba günü, Kuala Lumpur'daki Putra Dünya Ticaret Merkezi'nde uluslararası seminerler düzenlendi. 'İnsan Vücudu' ve 'Evrenin Kendisi' başlıklı sunumlar ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Malezya'nın önemli televizyon kanallarından biri olan Cyberjaya TV'de Harun Yahya'nın eserlerini tanıtan bir canlı yayın gerçekleştirildi. Aynı anda 60 farklı ülkeden izlenen bu program gün içinde iki kere daha tekrarlandı.

 

28 Mayıs Cuma günü ise Dewan Menteri Besar Kuantan'da iki konferans düzenlendi. "Evrenselleşme Çağı'nda Kuran Bilimi" ve "İndirgenemez Komplekslik - İnsan Kulağı" başlıklı bu sunumlara geniş bir katılım gözlendi. Katılımcılar arasında Pahang eyaletinin vali yardımcısı, üst düzey askeri yetkililer ve siyasetçiler de bulunuyordu.

30 Mayıs Pazar günü, Penang'da Bayview Beach Resort'ta, Persatuan Perubatan İslam Malezya-Yıllık Bilim Konferansı düzenlendi. Konferansta "Darwinizmin Çöküşü" konusunda konuşmalar yapıldı. Konferansa katılanların büyük bölümünü bilim adamları oluşturuyordu.

 

 

KAZAKİSTAN'DA GERÇEKLEŞTİRİLEN MULTİVİZYON GÖSTERİLERİ


Çimkent Tıp Koleji'nde "İnsanın Yaratılışı", "Evrim Teorisi'nin Çöküşü" ve "İslam Terörü Lanetler" konulu belgeseller gösterildi.

ÇİMKENT EKONOMİ VE HUKUK KOLEJİ

11 Mayıs 2004 tarihinde, Çimkent Ekonomi ve Hukuk Koleji'nde "İnsanın Yaratılışı" konulu belgesel gösterildi. Yaklaşık 400 kişilik bir katılımın gerçekleştiği gösterim sırasında izleyiciler, BAV'ın faaliyetleri ile ilgili olarak temsilcilere çeşitli sorular yönelttiler. Gösterilere izleyici olarak katılan öğretmenler ise, yapılan bu bilimsel ve kültürel faaliyetlerin henüz çok yeni bir Cumhuriyet olan Kazakistan'ın genç nüfusunun manevi gelişiminde büyük pay sahibi olacağını belirttiler ve gösterilerin düzenli olarak tekrarlanması dileğinde bulundular.

 

ÇİMKENT TIP FAKÜLTESİ

Çimkent Tıp Fakültesi'nde öğrencilere "İnsanın Yaratılışı" belgeseli gösterildi. Konferansı dinleyen 300 kadar Tıp Fakültesi öğrencisi, Harun Yahya'nın eserlerine ve belgesellere övgü ve hayranlıklarını dile getirdiler. Konferans öncesi gerçekleştirilen sergide, Harun Yahya'nın çeşitli dillerdeki eserleri çok büyük bir ilgi gördü.

 

GÜNEY AFRİKA KONFERANSLAR SERİSİ - EYLÜL 2004

2004 yılının Eylül ayında, Güney Afrika'da Harun Yahya'nın eserlerini temel alan bir dizi konferans düzenlendi. Güney Afrika'nın farklı şehirlerinde gerçekleştirilen bu organizasyonlarda binlerce katılımcı yer aldı. "Evrim Teorisi'nin Çöküşü", "İslam ve Bilim" ve "Yaratılış Gerçeği" gibi konularda gerçekleştirilen sunumların yanı sıra Harun Yahya'nın çeşitli kitap ve DVD'lerinin sergilendiği standlar da hazırlandı.

Johannesburg'da; Witwatersrand Üniversitesi, Witwatersrand Tıp Okulu, Nana Memorial Hall ve Uluslararası Lisan Merkezi'nde çeşitli sunumlar gerçekleştirildi, konferanslar düzenlendi. Durban'da ise, Orient Okulu, Zululand Üniversitesi- Umlazi Kampüsü, Nizamia Okulu ve Salligram / Al Ansar Hall'de yine üniversite öğrencilerine yönelik konferanslar gerçekleştirildi.


Konferans öncesi Harun Yahya'nın birçok dilde eserinin sergilendiği bir stand kuruldu.

Johannesburg'taki Witwatersrand Tıp Okulu'nda gerçekleştirilen konferans.

Yirmiden fazla konferans ve sunumun gerçekleştirildiği Güney Afrika ziyaretinde ayrıca Radio Islam, Radio 1584/702, Ima Health Radio, Radio 786 gibi çok dinlenen ulusal radyo kanallarına röportajlar verildi.


5 Eylül 2004 tarihinde Eastdene Hall, Middelburg'ta gerçekleştirilen sunum.

13 Eylül 2004 tarihinde, Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki Capetown Üniversitesi'nde yapılan konferansta katılımcı sayısı oldukça fazlaydı.

HONG KONG KONFERANSLAR SERİSİ - EKİM 2002

2002 yılının Ekim ayında, Hong Kong'da Bilim Araştırma Vakfı tarafından bir dizi konferans gerçekleştirildi. Evrim ve Yaratılış, İslam Terörü Lanetler, Darwinizmin Dünyaya Getirdiği Belalar gibi konulardaki konferanslar, Hong Kong halkının yoğun ilgisi ile karşılaştı.

İslami Kasım Tuet Memorial Koleji'nde, 4 Ekim tarihinde gerçekleştirilen konferansın konusu "Evrim ve Yaratılış" idi. Konferansa öğrenciler çok büyük bir ilgi gösterdiler. Eğitmenler ise, konferansın ardından BAV temsilcilerine teşekkürlerini ilettiler ve bu çalışmaların devamını temenni ettiklerini belirttiler.

KONFERANSLARLA İLGİLİ TEŞEKKÜR MEKTUPLARI

Bilim Araştırma Vakfı'nın devam eden yurtdışı faaliyetleri geniş çevrelerce büyük beğeni ile takip edilmektedir. Pek çok kişi, Evrim Teorisi'nin ne denli yanlış ve zararlı bir ideoloji olduğunu, düzenlenen konferanslar vesilesiyle anladığını dile getirmektedir. Konferanslara katılan birçok insan ise, yazdıkları mektuplarda memnuniyetlerini ifade etmektedir. Söz konusu mektuplardan birkaçı şöyledir:

ANLATIMLAR HEM ÖĞRENCİLER HEM DE BİZİM İÇİN SON DERECE AYDINLATICI VE DÜŞÜNMEYE YÖNLENDİRİCİYDİ.

12 Mart 2003 tarihinde Endonezya Üniversitesi'nde gerçekleştirilen, "Evrim Teorisi'nin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği" konferansına katılan BAV mensubu akademisyenlere ve katkılarından dolayı Sayın Adnan Oktar'a teşekkür ederiz. Slayt sunumlarıyla desteklenen anlatımlar hem öğrenciler hem de bizim için son derece aydınlatıcı ve düşünmeye yönlendiriciydi.

 

Saygılarımla.

ENDONEZYA ÜNIVERSİTESİ EKONOMİ FAKÜLTESİ

KOBİ MERKEZİ BAŞKANLIĞI

TYAS U. SOEKARSANO

 

İNGİLTERE, Dr. İmran Ali

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Islamic Society of Britain (İngiltere İslam Topluluğu) "Evrim Teorisi'nin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği" başlıklı bir konferans düzenlemiştir. 200'den fazla kişi konferansa katılmıştır. Aynı gün konuşmaların yanı sıra bir sergi ve slayt gösterisi de düzenlenmiştir. Konuşmaları yapan akademisyenlere ve Sayın Adnan Oktar'a bilim ve eğitime katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

İNGİLTERE İSLAM DERNEĞİ

ORGANİZASYON KOORDİNATÖRÜ

DR. İMRAN ALI

 

ENDONEZYA, Teddy Trilaksono

HARUN YAHYA VE ARKADAŞLARINA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNMAYI BİR BORÇ BİLİRİM. YARATILIŞ GERÇEĞİNİ GÖZLER ÖNÜNE SEREN BU ÇALIŞMALAR, ENDONEZYA HALKININ ÖNÜNE YENİ BİR UFUK AÇTI.

Elektronik ve basılı kitle iletişim araçları aracılığıyla, kitaplar, belgesel filmler, internet siteleri hazırlayarak bilime ve eğitime katkıda bulunan Harun Yahya ve arkadaşlarına teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim. Yaratılış gerçeğini gözler önüne seren bu çalışmalar, Endonezya halkının önüne yeni bir ufuk açtı. Özellikle benim için, bunları hem kendimin sindirmesi hem de başkalarıyla paylaşmanın çok kolay olduğunu belirtmem gerekir.

Bu vesileyle, 22 Eylül 2003'de Bandung'da düzenlenen "Evrim Teorisi'nin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği" başlıklı konferans ve konferans sırasında sunumu yapılan slayt gösterisi için akademisyenlere teşekkür ederim.

Bu sunumlar katılımcıların merakını fazlasıyla uyandırdı. Bu çalışmalar, gelecekte Endonezya halkının daha eğitimli olması için önemli bir araçtır.

Saygılarımla.

TEDDY TRILAKSONO

PROJE MÜDÜRÜ

Sonraki Sayfa

e-mail: info@turkislambirligi.org